Ол' Мира
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Този свят е наследник на Ор'кат. Прекръстен от алчната Ол' Мира, която го кръстила на себе си.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Пътеките

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
AlexD
Admin



Брой мнения : 218
Join date : 30.10.2010

Статове
Име:
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Пътеките    Пътеките   EmptyВто Дек 07, 2010 4:10 pm

Това беше "пътят" в тази гора. Той беше мрачен и леко подтискащ, но и някак си кипящ от енергия. Имаше един разклон. Наляво за поточето, надясно за коликата и направо за продължаване пътя в гората. Средния път никой не го избираше или поне никой не се беше завърнал жив. Винаги намираха кървави трупове в тази зона.
Върнете се в началото Go down
https://neworkatworld.bulgarianforum.net
AlexD
Admin



Брой мнения : 218
Join date : 30.10.2010

Статове
Име:
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   EmptyНед Дек 26, 2010 8:25 pm

Рейз - 2

Той и Ероу вървяха по пътеката на тази гора. Ероу вървеше рамо до рамо с Рейз. Рейз позволяваше това едва на няколко души - около двама, трима. И всички те се бяха доказали пред него. Те единствени му говореха на "ти" и вървяха редом с Рейз. За какво ли си мислеше сега? Не, не Рейз, а Ероу. Точно този, който му донесе Кристала от Убрефар. Доста трудна територия - пещера. Каквото и да си мислеше той, сигурен съм, че щеше да бъде в полза на Господаря.
- Кажи ми Ероу, защо тази гора е толкова мрачна? Измъчени души ли има тук?
- Ами...Може би! Въздухът е тежък, а това значи, че....
- Знам какво значи! - Отсече Рейз. Явно си мислеше да съживи някого. Да, той можеше да съживява хора. Но рядко. Искаше да съживи някой важен за него. Някой, който щеше да му е от полза.
След минути....
Тежкият въздух задушаваше поредният човечец тръгнал от Сима за Градът на мрака. Сима беше враг - поне в неговите очи. Той знаеше, че човекът е симиец. Познаваше ги по белите коси и черни очи. Типично. Рядко се срещаха симиици с черна коса и кафеви очи или с руса коса и сини очи. Такива бяха само Кристалните. Всъщност - кои бяха те?
Рейз протегна ръка към вратът на симиеца, но не започна да го души. Той само отвори устата му и издиша. После съвсем леко насочи дъхът си към устните на жертвата си. Точно когато Рейз положи дъх върху неговите устни - симиеца издъхна.
- Поредният убит враг! - Каза Господарят бавно и оттекчено. Защо ли винаги казваше това с този тон?
Върнете се в началото Go down
https://neworkatworld.bulgarianforum.net
Елена Иванович

Елена Иванович


Брой мнения : 56
Join date : 13.11.2010

Статове
Име: Елена Иванович
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue30/30Пътеките   Empty_bar_bleue  (30/30)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue37/37Пътеките   Empty_bar_bleue  (37/37)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   EmptyЧет Дек 30, 2010 9:40 pm

Озовахме се... Не зная къде бяхме.
-Къде сме? - попитах го и се огледах. Намирахме се на някакъв път. Огледах се. Нямаше го...
-Къде е Нерон?! - попитах, продължавайки да се оглеждам.
Върнете се в началото Go down
AlexD
Admin



Брой мнения : 218
Join date : 30.10.2010

Статове
Име:
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   EmptyЧет Дек 30, 2010 9:46 pm

Рейз - 3

- Останал е при другия Нерон! Спокойно! Той няма да го нарани... - Тук вече паузата бе красноречива. Учителят изгуби първият си ученик. Каква загуба или пък бе печалба?! В зависимост от гледната точка. - Ти...Защо пожела да ти бъда учител? - Въпроса беше ясен, но дали и отговора щеше да е такъв?! Наистина, защо Елена пожела Рейз пред Нерон. Той бе много по-добър като учител от колкото бе Рейз и Елена го знаеше.
Върнете се в началото Go down
https://neworkatworld.bulgarianforum.net
Елена Иванович

Елена Иванович


Брой мнения : 56
Join date : 13.11.2010

Статове
Име: Елена Иванович
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue30/30Пътеките   Empty_bar_bleue  (30/30)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue37/37Пътеките   Empty_bar_bleue  (37/37)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   EmptyЧет Дек 30, 2010 10:06 pm

-Искам да си го взема.. - казах настоятелно, но ми беше ясно, че това няма да стане сега.
-Ти...Защо пожела да ти бъда учител? - попита ме след това Рейз. Погледнах го. Не беше ли ясно?!
-Силен си. Нерон трепереше като беззащитно куче пред теб. Знаеш повече. Това е. - отвърнах му кратко, ясно и точно. Това си беше и истината. Рейз можеше да ми покаже повече, и да ме научи на повече, отколкото Нерон.
Върнете се в началото Go down
AlexD
Admin



Брой мнения : 218
Join date : 30.10.2010

Статове
Име:
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   EmptyЧет Дек 30, 2010 10:11 pm

- Радвам се, че мислиш така! - Двамата продължаваха напред. - И спокойно, ще си го вземеш. - Рейз крачеше напред с поне три крачки пред Елена. - Разкажи ми за себе си!-Каза качулаткото настоятелно. Елена знаеше, че той не е като Нерон и е способен на нещо много по-брутално когато не е доволен от нещо или някой.
Върнете се в началото Go down
https://neworkatworld.bulgarianforum.net
Елена Иванович

Елена Иванович


Брой мнения : 56
Join date : 13.11.2010

Статове
Име: Елена Иванович
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue30/30Пътеките   Empty_bar_bleue  (30/30)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue37/37Пътеките   Empty_bar_bleue  (37/37)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   EmptyЧет Дек 30, 2010 10:29 pm

Рейз вървеше малко пред мен, но аз го настигнах и започнахме да вървим в една крачка.
-Нали се разбрахме, че когато искаш да знаеш нещо за някой, първо казваш за себе си. - казах му с лек намек. Ясно ми беше, че капризите ми може и да не му изнасят, ама това не беше и точно каприз. Беше малко показване на етикет. Не, че имах в изобилие, но понякога просто се измъквах с него.
Върнете се в началото Go down
AlexD
Admin



Брой мнения : 218
Join date : 30.10.2010

Статове
Име:
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   EmptyЧет Дек 30, 2010 10:45 pm

- Така ли? - Попита с лек намек Рейз. - Това беше за пред Нерон. За напред ще има други принципи. Ти правиш и говориш това, което поискам аз, а пък аз ще ти говоря това което преценя. В замяна ще те обучавам така, че да можеш да минеш Академията от раз и да победиш Нерон. - Не че това бе от значение за Елена, но може би щеше да мине с този вече баналаен номер. Все пак иска или не иска, Елена щеше да се съгласи с Рейз. - Започвай!

Върнете се в началото Go down
https://neworkatworld.bulgarianforum.net
Елена Иванович

Елена Иванович


Брой мнения : 56
Join date : 13.11.2010

Статове
Име: Елена Иванович
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue30/30Пътеките   Empty_bar_bleue  (30/30)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue37/37Пътеките   Empty_bar_bleue  (37/37)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   EmptyЧет Дек 30, 2010 10:54 pm

По дяволите, наистина мразех да говоря за себе си. Тук обаче имаше една подробност.
-Защо да ти разказвам за себе си, като ти вече знаеш всичко? - попитах го, скръствайки ръце пред гърдите си. Нямаше как да не ме е проучил, преди да ме приеме към бунтовниците. Беше прекалено предпазлив, точно като мен. Правеше се, че не му пука, но всъщност премерваше всеки свой ход в играта, каквато и да беше тя. Познавах този тип хора.
Върнете се в началото Go down
AlexD
Admin



Брой мнения : 218
Join date : 30.10.2010

Статове
Име:
Енергия :
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)
Кръв:
Пътеките   Left_bar_bleue0/0Пътеките   Empty_bar_bleue  (0/0)

Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   EmptyЧет Дек 30, 2010 11:16 pm

- Премина теста! Сега ми кажи...Къде е коминът? - Това беше един мини тест за да види Рейз дали Елена ще се ориентира в гората. Това беше елементарен тест и Елена със сигурност. Въздухът тежеше и Елена едвам издържаше.

/Пиши в Пушещата колибка./
Върнете се в началото Go down
https://neworkatworld.bulgarianforum.net
Sponsored content





Пътеките   Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките    Пътеките   Empty

Върнете се в началото Go down
 
Пътеките
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Пътеките

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Ол' Мира :: Неутрални владения :: Въздушния мрак-
Идете на: